Početak školske godine u Koordinaciji Ulm

U ponedjeljak, 11. rujna 2017. započela je nova školska godina hrvatske nastave u inozemstvu u Koordinaciji Ulm u pokrajini Baden-Württemberg. Nastavu u 29 nastavnih mjesta izvodi 8 učiteljica. Ove školske godine mjesto koordinatorice preuzela je učiteljica Sandra Živanović. Timu učiteljica su se pridružile učiteljica Sandra Tičinović i učiteljica Mateja Vranek. U prvim nastavnim tjednima traju upisi učenika u hrvatsku školu, a za sad se u Koordinaciju Ulm upisalo 398 učenika. Učiteljice se raduju novoupisanoj djeci i očekuju još učenika.

Školsku godinu Koordinacija Ulm započela je temama Ponovno u školi, To sam ja i Praznici u domovini. Tako smo dobili priliku bolje upoznati nove i stare učenike, razmijeniti priče s ljetovanja i prisjetiti se što smo do sada naučili u hrvatskoj školi. Najavili smo što nas sve novo očekuje u ovoj školskoj godini.

Naši učenici vole dolaziti u hrvatsku školu, a pogotovo nakon praznika provedenih u Domovini rado prepričavaju što su radili tijekom ljetnih praznika, o posjetu Hrvatskoj i svojim najzanimljivijim događajima. Saznali smo što su novo naučili, koja su jela isprobali, koga su upoznali, koje nepoznate dijelove i čari Hrvatske su otkrili. Ovo ljeto su mnogo putovali te posjetili Zadar, Split, Umag, Imotski, Ražanac, Pag, Međugorje, Dubrovnik, Zagreb, Đakovo. Sve to otkrili su jedni drugima igrajući se tijekom radionica i aktivnosti koje su pripremile učiteljice.

Djelić ugodnog raspoloženja s kojim smo zaplovili u novu školsku godinu donosimo u našoj fotogaleriji.

Cilj je bio stvoriti ugodno okruženje za učenike, poželjeti im dobrodošlicu i pružiti potporu za uspješno učenje hrvatskog jezika i kulture. Hrvatska nastava je važno okupljalište hrvatske djece i očuvanja nacionalnog identiteta u inozemstvu uz poštovanje ostalih kultura i raznolikosti, a uz pomoć roditelja i djece hrvatskoga podrijetla donosi dašak Domovine našim sunarodnjacima u zemlju primateljicu.

objavio: Ivona Šimunović   datum: 25. 9. 2017.