Izložba učeničkih radova u prostorijama Generalnog konzulata RH-e u Stuttgartu

U petak, 10. veljače 2023. godine, u prostorijama Generalnog konzulata Republike Hrvatske u Stuttgartu održana je izložba učeničkih radova na temu„Riznica Jadrana“.

Koordinatorica Koordinacije Stuttgart, Marija Borović najavila je program i predstavila voditeljicu programa, Nadju, učenicu 5. razreda iz Baden-Badena. Nadja je objasnila da učenici pod temom riznice smatraju materijalnu i nematerijalnu baštinu Lijepe Naše, otoke, gradove na moru, uvale i luke. Učenici su pri izradi radova za izložbu učili o prirodnim bogatstvima hrvatskih otoka i gradova na moru.

Bogati program započele su članice ženske klape Filiae Croatiae, odnosno Kćeri Hrvatske, pjevanjem himne „Lijepa naša“. Uslijedile su recitacije poznatih pjesama o moru, hrvatskom jeziku i domovini, a izveli su ih učenici: Aurora Vulcano, Kiara Sertić, Tristan Reimesch, Bruno Ðinić, Ivana Čuljak i Ivo Čuljak. Publiku su raznježili mlađi članovi Hrvatskog kulturno-umjetničkog društva „Ruža“ iz Filderstadta, dok su nešto stariji članovi publiku rasplesali linđom. Učiteljica Koordinacije Ulm, Tonka Galić-Hrkać priredila je nekoliko pitalica te je recitirala vlastitu pjesmu o moru. Učenica Kiara Sertić izvela je na harmonici njemački mix s kojim je osvojila prvo mjesto na natjecanju. Hrvatski jezik se trude naučiti i oni kojima nije materinski. Polaznici tečaja škole stranih jezika pod vodstvom bivše učiteljice hrvatske nastave, Marijane Zadro Mamić, predstavili su se pjesmom „Srce vatreno“, a u izvedbi im se pridružila i publika.

Program je zatvorila ženska klapa Filiae Croatiae pjesmom „Dajem ti srce“. Nakon programa, uzvanici su razgledavali izložbu bogatu crtežima, slikama i skulpturama koje su izradili učenici te se prisjetili bogatstava kojima obiluje Republika Hrvatska.

Tekst: Hana Hafner

objavio: Kristina Klarić   datum: 3. 3. 2023.