Aktivnosti u Koordinaciji Ulm na kraju školske godine 2021/2022.

Dok su naši učenici već na zasluženom odmoru i uživaju na praznicima u domovini i inozemstvu, učitelji hrvatske nastave privode kraju svoje obveze prije odlaska na godišnji odmor. U nastavku vam donosimo pregled svih aktivnosti u Koordinaciji Ulm na kraju školske godine 2021/2022.

Učiteljica se Mateja Vranek nakon 5 godina rada u hrvatskoj nastavi u inozemstvu oprostila sa svojim učenicima i roditeljima. U nastavanim mjestima Wangenu, Isnyju, Friedrichshafenu, Markdorfu i Ravensbugu roditelji su organizirali završna druženja. Učiteljica se zahvalila učenicima i roditeljima na ukazanom povjerenju, podršci  i suradnji u proteklih pet godina rada. Rad s učenicima u hrvatskoj nastavi ostat će joj u lijepom sjećanju, a stečeno iskustvo će iskoristiti na svom novom radnom mjestu, u osnovnoj školi u Hrvatskoj. Osim završnih druženja s učenicima i roditeljima, učiteljica je organizirala i izlet u životinjski park u Allensbachu te je sudjelovala na Kinderfestu u Wangenu, gdje je zajedno s roditeljima i učenicima hrvatske škole pekla i prodavala čevapčiće. Kinderfest je ove godine prvi put organiziran nakon pojave koronavirusa te je privukao veliku pažnju lokalnoga stanovništva. Štand hrvatske nastave „osvanuo“ je i na naslovnoj stranici Schwäbische Zeitunga. Učiteljici Vranek od srca želimo sreću u novim životnim i profesionalnim pothvatima u Hrvatskoj.

Koordinatoru Matku Đevoiću također završava mandat u hrvatskoj nastavi. On je u svojim nastavnim mjestima Bodelshausenu, Schorndorfu i Schwäbisch Gmündu organizirao mnoge aktivnosti tijekom srpnja. Učenici III razine iz Bodelshausena bili su na poludnevnom izletu u Tübingenu. Taj su živopisni grad istražili vozeći se pedalinama. Učenici I i II razine predstavljali su hrvatske boje na maloj grčkoj olimpijadi u Bodelshausenu koju je organizirala grčka nastava. Učenici i roditelji iz nastavnih mjesta Schorndorfa i Schwäbisch Gmünda kraj su školske godine proslavili izletom u zabavni park Tripsdrill. U završnom tjednu nastave, učitelj se od svojih učenika i roditelja oprostio na zajedničkim druženjima, organiziranim u školama ili u lokalnim slastičarnicama. Nakon 4 godine učiteljskoga i koordinatorskoga mandata, te rada u 10 škola na području BW-a, učitelj Đevoić zahvalio je svim učenicima i roditeljima na suradnji. U domovinu nosi lijepa sjećanja na svoj četverogodišnji mandat.

Učenici i roditelji iz nastavnih mjesta Aalena, Ulma, Heidenheima i Ellwangena bili su s učiteljicom Ivonom Barun Tomaić na cjelodnevnom izletu u adrenalinskom parku „Waldseilgarten Wallenhausen“ s kojega se još uvijek prepričavaju doživljaji. Aktivnosti u prirodi, dobro društvo i vrijeme učinili su ovaj dan danom za pamćenje.

Učiteljica je Hana Hafner sa svojim učenicima iz Sigmaringena i Mengena obišla dvorac Sigmaringen, a s učenicima iz mjesta Lörracha posjetila je Zoološki vrt u Baselu. Učenici iz Konstanza, Singena i Radolfzella započet će novu školsku godinu na Olimpijadi koju učiteljica organizira u suradnji s roditeljima.

U nastavnim mjestima Biberachu, Ehingenu i Laupheimu podjelu knjižica, svjedodžbi i uvjerenja učiteljica Ružica Balić organizirala je u prirodi uz stare igre, roštiljanje, penjanje i kupanje. „Hvala genijalnoj djeci i roditeljima! Želim Vam odmorne i vesele praznike,“ poručuje učiteljica Ružica.

Učiteljica Kristina Klarić je s učenicima iz nastavnih mjesta Singena, Rottweila i Schwenningena bila na izletu u parku Allensbachu. Promatrali su razne životinje i uživali u aktivnostima na otvorenom. Učenici iz Schramberga i Donaueschingena bili su na sladoledu.

Učitelj Igor Čorkalo je, osim odlaska na sladoled sa svojim učenicima, u svom nastavnom području ove godine imao priliku ostvariti suradnju s Udrugom Hrvata „Golubica“ iz Hechingena. Zajedno s kolegama Matkom Đevoićem i Kristinom Klarić organizirao je i proveo natjecanje u starim igrama tijekom prve Dječje golubice – vrtne zabave za djecu s područja Zollernalbkreisa. Na vrtnoj je zabavi sudjelovalo 40-ak učenika zajedno sa svojim roditeljima. Nadamo se da će Dječja golubica postati tradicijom u Zollernalbkreisu i da će sljedeće godine okupiti što više djece i roditelja.

Fotogaleriju pogledajte na našoj Facebook stranici

Na samom kraju, dragi učenici i roditelji, želimo vam zahvaliti na još jednoj godini punoj smijeha, zabave i druženja. Nadamo se da ćemo i u sljedećoj školskoj godini usvajati nova znanja i stvarati nove uspomene.

Svima želimo dugo, toplo i nezaboravno ljeto.

Učiteljice i učitelji Koordinacije Ulm.

objavio: Matko Đevoić   datum: 1. 8. 2022.