Nikolinjski izlet parnom lokomotivom

U nedjelju, 5. prosinca, učenici iz nastavnih mjesta Schorndorfa i Schwäbisch Gmünda krenuli su na poludnevni izlet u Welzheim. U središtu našega putovanja ovaj put nije bila destinacija, već prijevozno sredstvo kojim smo putovali - parna lokomotiva. Mjesto susreta bio je peti peron šorndorfskoga željezničkog kolodvora. Lokomotiva je roditelje podsjetila na „Ćira“ koji je nekad davno povezivao gradove u našoj domovini ili pak na omiljenu lektiru – Vlak u snijegu. Mlađe je podsjetila na „Hogwarts express,“ vlak kojim je slavni čarobnjak Harry Potter putovao u školu. U prostranom vagonu posjetili su nas posebni gosti – Sveti Nikola i Krampus. Budući da su učenici bili vrijedni i dobri, dobili su poklone. Kompozicija obavijena gustim bijelim dimom te prodorni zvukovi stare lokomotive oduševili su sve putnike, ali i slučajne prolaznike uz prugu. U Welzheimu smo proveli sat vremena u druženju, šetnji, igri i grudanju, a onda ponovno sjeli u vlak koji nas je vratio u Schorndorf. Stara lokomotiva, poštanski i putnički vagoni će do neke nove vožnje odmarati na pomoćnim kolosijecima šorndorfskoga kolodvora. Ovo će Nikolinje zasigurno ostati u sjećanju svima; učenicima, roditeljima i učiteljima Ivoni i Matku! Fotografije s našega izleta pogledajte u fotogaleriji (neke su sa službene stranice Schwäbisch Waldbahna, jer nažalost nismo mogli fotografirati sve ljepote krajolika kojim prolazi ova pruga).

objavio: Matko Đevoić   datum: 6. 12. 2021.