Pobjednici pokladnoga natječaja Koordinacije Ulm

Na pokladni utorak završavaju pokladna događanja, pa tako i naš kreativni natječaj. Učiteljice i učitelji Koordinacije Ulm zaprimili su stotinjak uradaka u kojima je sudjelovalo više od 130 učenika hrvatske nastave. Fotografije pršte neizmjernom pozitivnošću, trudom i kreativnošću, svim onim što nam u ova turobna vremena uistinu treba! Stoga nas veseli što su naši učenici, po Facebookovim statistikama, razveselili više od 60 000 diljem svijeta!

Poklade su vrijeme kada izrugujemo ono što nas čini ljutima, pa nas veseli što je nekoliko učenika u svoj fokus stavilo koronu. Nadalje, brojni su učenici svojim maskama na jedan dan bili ono što žele biti: astronauti, nogometaši, princeze... Na natječaj su pristigle i brojne „zastrašujuće“ maske koje bismo mogli povezati sa hrvatskim zvončarima i tjeranjem „duge hladne zime.“ I uistinu, nad Baden-Württembergom je danas zasjalo sunce! Veseli nas što je izrada nekih maski bila „obiteljski projekt“ u kojemu su članovi obitelji zajedničkim trudom napravili mala umjetnička djela.

Nadalje, učenicima smo dali priliku da se sa članovima svojih obitelji okušaju u izradi pokladnih slastica i tako možda steknu svoja prva kuharska iskustva. Sudeći po fotografijama, učenicima se svidio zadatak. Ono što nas veseli je činjenica da su učenici receptima dali svoj pečat; izašli su iz okvira tradicije, poigrali se, i tako slastice pripremali u različitim bojama i oblicima te eksperimentirali sa sastojcima. Moramo spomenuti i male istraživače tradicije koji su nam predstavili manje poznate, lokalne slastice.

Iako bismo htjeli, ne možemo nagraditi sve učenike koji su sudjelovali na natječaju. Međutim, i dalje ćemo organizirati različite natječaje i podupirati naše učenike u razvijanju njihovih znanja i vještina.

Šestero učenika koji su do utorka, u 16 sati, ostvarili najveću podršku na natječaju su:

𝗞𝗔𝗧𝗘𝗚𝗢𝗥𝗜𝗝𝗔 𝗠𝗔𝗦𝗞𝗘:
Grof Drakula iz Hechingena, 4. razred
Pizza & Sladoled iz Schwenningena, 1. i 4. razred
Bogatašica iz Weilstettena, 1. razred
𝗞𝗔𝗧𝗘𝗚𝗢𝗥𝗜𝗝𝗔 𝗣𝗢𝗞𝗟𝗔𝗗𝗡𝗘 𝗦𝗟𝗔𝗦𝗧𝗜𝗖𝗘:
Krafne iz Ellwangena, 5. razred
Slatko & slano iz Tuttlingena, 2. razred
Masterchef iz Ulma, 6. razred

Učenici će u sljedećim tjednima dobiti poklon-pakete, o čemu će ih obavijestiti njihovi učitelji!

Čestitke svima, posebice pobjednicima natječaja!
Učiteljice i učitelji Koordinacije Ulm

objavio: Matko Đevoić   datum: 16. 2. 2021.