Ukupno: 20102

Sveti Nikola Koordinacijom šeta, traži djecu svoju

Sveti je Nikola i ove godine, unatoč lošoj epidemiološkoj situaciji, pronašao put do svih učenika hrvatske nastvae u Koordinaciji Ulm. Učiteljice i učitelji su učenicima podijelili po dali jedan udžbenik, radnu bilježnicu ili lektirno štivo koji će im pomoći u savladavanju hrvatskoga jezika i učenju novih znanja o domovini. Uz to, u svim je nastavnim mjestima obilježen svečev spomendan.

Blagdan zaštitnika djece, svetoga Nikole, povezali smo s nastavnom temom "Djetinjstvo, igre i igračke." Učenici su imali priliku upoznati se s igračkama kroz povijest, predstaviti svoje igračke, upoznati se s tradicijom izrade drvenih igračaka u Hrvatskom zagorju. Stariji su učenici otkrili zanimljivosti iz djetinjstva svojih učitelja hrvatske nastave; naučili su što je walkman, a što discman, kako se koristila disketa, a kako kazetofon, koje su poteškoće pratile svako povezivanje na internet, što su učitelji jeli, a što pili, kako su provodili vrijeme u školi, a kako s prijateljima igrajući se različitih igara koje današnja djeca ne poznaju itd.

U nastavnim mjestima Ellwangenu, Aalenu i Heidenheimu učenici su, u skladu s epidemiološkim prilikama, priredili kratki program nakon svetih misa. U nastavnim mjestima Biberachu, Laupheimu i Ehingenu učenici su pripremili poklone za svu djecu. U nastavnim mjestima Schorndorfu i Bodelshausenu učenici su odigrali nikolinjski bingo. U ostalim nastavnim mjestima sveti je Nikola dodatno obilježen likovnim radionicama, kinoprojekcijama, darivanjima itd.

Nadajmo se da ćemo u sljedećoj godini ponovno moći obilježiti svečev spomendan na tradicionalni način - velikim feštama i priredbama u svim nastavnim mjestima!

objavio: Matko Đevoić   datum: 13. 12. 2020.

« Ožujak 2024 »