Oratorij u Jägerhofu

U organizaciji Hrvatske katoličke zajednice Sv. Josip Ulm, Hrvatske škole (nastavna mjesta Ehingen, Laupheim i Biberach) te Ureda za pastoral mladih Hrvatske salezijanske provincije Sveti Ivan Bosco iz Zagreba u Jägerhoffu pored Ehingena od 16.-  18.3.2018. održan je oratorij za naše mlade.

Oratorij vodio don Danijel Vidović sa svojom ekipom mladih animatora. Radi se o pedagoško-duhovnom kampu koji se bavi cjelovitim odgojem mladih, kojega je razvio sv. Ivan Bosco. U oratoriju se mladima kroz razne aktivnosti, duhovne i kreativne radionice, šport, ples, glazbu ponudilo duhovno kršćansko iskustvo, a mladi koji su sudjelovali mogli su slobodno iskazati svoje mišljenje i pokazati svoj stav o raznim temama. Na oratoriju je sudjelovalo 29 učenika od 3. do 9. razreda. Učenici su sudjelovali u raznim radionicama, dramatizacijama, igrama, a imali su i mogućnost sudjelovanja u misi.

Drugoga dana oratorija don Vidović održao je predavanje o preventivnom odgojnom sustavu don Bosca za zainteresirane roditelje, kojih se skupilo preko 20. U ugodnom druženju nakon predavanja roditelji su postavljali konkretna pitanja voditelju oratorija iz svakodnevne roditeljske odgojne problematike, na koja je on rado odgovorio.

Učenicima i roditeljima oratorij se vrlo svidio: pokazalo se da mladi itekako mogu živjeti bez mobitela i interneta, družiti se međusobno, zabavljati se na pozitivan i kreativan način, slobodno izražavati svoje mišljenje na konstruktivan način te se odmah počelo s pregovorima za novi oratorij kako bi se još mladih sljedeće godine obuhvatilo i obogatilo ovim iskustvom.

Ugođaj s oratorija donosimo u našoj fotogaleriji!

objavio: Ivona Šimunović   datum: 21. 3. 2018.