Ukupno: 20344

Nikolinje u nastavnim mjestima Aalenu, Schorndorfu, Heidenheimu, Bodelshausenu i Schwäbisch Gmündu

Sveti je Nikola i ove godine posjetio i darivao djecu u Aalenu, Schorndorfu, Heidenheimu, Bodelshausenu i Schwäbisch Gmündu.

Prva nikolinjska proslava održana je 1. prosinca u Hrvatskoj katoličkoj misiji svetoga Nikole Tavelića u Schwäbisch Gmündu. Po završetku misnoga slavlja, učenici hrvatske nastave i ministranti iz Schwäbisch Gmünda i Schorndorfa izveli su prigodni nikolinjski i božićni program koji je publika nagradila velikim pljeskom. Djecu je na kraju priredbe iznenadio sveti Nikola koji im je uručio slatke darove.

U četvrtak, 5. prosinca, u nastavnom mjestu Bodelshausenu održana je prigodna razmjena darova u sklopu nikolinjskoga binga. Nakon toga učenici su, pažljivo slušajući naratora, improvizirali igrokaz „Sveti Nikola zapeo u ogradi“ i pritom se poprilično zabavili i nasmijali.

U subotu, 7. prosinca, u Heidenheimu je također održana nikolinjska proslava. Po završetku svete mise, učenici hrvatske nastave iz Aalena i Heidenheima, zajedno s dječjim folklorom, izveli su brojne recitacije, krasnoslove, pjesme te plesove čime su zaokupili pažnju publike koja ih je više puta nagradila pljeskom. Sveti je Nikola popričao sa svakim djetetom i uručio mu poklon. Važno je naglasiti da je šest prvašića iz Heidenheima i Aalena po prvi put javno nastupalo i svojim izvedbama oduševilo i publiku i svetoga Nikolu.

Sveti je Nikola učenicima u Aalenu, Schorndorfu, Heidenheimu, Bodelshausenu i Schwäbisch Gmündu pripremio još jedan dar - raznobojne fascikle u kojima će učenici moći uredno pohranjivati nastavne listiće.

Matko Đevoić, učitelj

objavio: Ivana Skender   datum: 11. 12. 2019.

« Travanj 2024 »